امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
خانه » مطالب گوناگون » مد و زیبایی » راهنمای خرید لباس حاملگی و شیردهی

راهنمای خرید لباس حاملگی و شیردهی

راهنمای خرید لباس حاملگی و شیردهی

لباس حاملگی

بارداری یکی از زیباترین مراحل زندگی یک خانم است. در طول این مدت بدن وی دچار تغییرات فیزیکی زیادی می شود و نیازمند پوششی نرم و راحت است.در گذشته بعضی از  خانم‌های باردار معمولا لباس‌هایی قدیمی، گشاد و از مد افتاده حتی متعلق به مادران خودشان را می‌پوشیدند و سعی می‌کردند برای این ایام لباس جدیدی نخرند و توجه کمتری به ظاهر شان داشتند، چرا که فکر می‌کردند اندام آنها از فرم خارج شده است، اما امروزه بیشتربانوان در اجتماع حضور دارندوهمین مسئله تفاوت زیادی را در مدل لباس پوشیدن آنها ایجاد کرده است. خانم‌های این دوره، در جمع همیشه حاضر و فعال هستند و پوشش آنها در بارداری باید علاوه بر راحتی، آراسته هم باشد. وقتی باردار هستید، لباس پوشیدن یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای شماست، اینکه چه چیزی بپوشید؟اعم از مدل، رنگ، جنس و سایز از اهمیت خاصی برخوردار است. از آنجا که در این  دوران خیلی سریع سایز لباستان تغییر می‌کند، ممکن است در انتخاب لباس سردرگم شوید.

 

 

 
ویژگی‌های لباس بارداری مناسب
همیشه مهم‌ترین نکته در انتخاب لباس‌تان در این مدت، میزان راحتی شما در آن است. بدن هفته به هفته در حال تغییر است و باید در پوشش خود راحت باشد.جنس لباس هم خیلی مهم است. بهتر است مواد به کار رفته در این لباس‌ها از الیاف طبیعی باشد، مانند کتان و نخ.بعضی از خانم‌ها از اینکه بارداری شان مشخص شود، احساس خوبی ندارند و سعی می‌کنند با پوشیدن لباس‌های با سایز بزرگ‌تر شکم خود را بپوشانند غافل از اینکه اندام خود را با پوشیدن این لباس‌ها ناموزون و نامتناسب نشان می‌دهند.پوشیدن لباس‌های بدون طرح و ساده و افتاده راحتی خاصی دارد، اما مناسب مهمانی‌ها نیست، زیرا شما را مسن نشان می‌دهد و مسن‌تر از سن واقعی تان.اگر معمولا لباس‌ با سایز بالاتر می‌پوشید، در زمان بارداری سعی کنید لباس هایی را انتخاب کنید که فرم خوبی دارد و از ناحیه شکم آزاد‌تر است تا بعد از بارداری تنها با بستن یک کمربند بتوانید دوباره از آنها استفاده کنید.پیراهن‌های با یقه هفت یا قایقی ، مدل‌های خوبی برای فرم دادن به صورت خانم‌های باردار است.اگر اسپرت‌پوش هستید، شلوار جین‌ اسپرت شکم‌دار مخصوص حاملگی را انتخاب کنید و با یک بلوز یا تونیک بلند بپوشید.این شلوارها معمولا دو فرم دارد یا زیر شکم یا بالای شکم قرار می‌گیرد و راحتی خاصی به آن می‌دهد.اگر مایلید در منزل دامن‌ تنگ بپوشید، می‌توانید از دامن‌های مخصوص حاملگی استفاده کنید که یا روی برآمدگی شکم یا زیر آن قرار می‌گیرد.به گزارش زندگی آنلاین، خیلی از خانم‌های باردار لباس‌های رنگی، طرح‌دار و راه‌راه با راه‌های افقی نمی‌پوشند.اگر لباس‌های طرح‌دار با طرح‌های نه چندان شلوغ و رنگ‌های شاد بپوشید یا بلوز، شلواری را که یکی از آنها راه‌راه و دیگری ساده است، با هم ست کنید، آراسته تر خواهید بود.خیلی‌ها عادت دارند لباس‌های با رنگ تیره مانند سرمه ای یا مشکی بپوشند، زیرا تصور می‌کنند شکم برآمده آنها را کوچک‌تر نشان می‌دهد. اما توصیه می شود شاد بپوشید زیرا رنگ‌های روشن انرژی مثبت بیشتری به شما خواهد داد.بارداری نباید در زیبایی شما اثری عکس داشته باشد.معمولا در سه ماهه اول بارداری می‌توانید از لباس‌های معمولی خود استفاده کنید.در کنار آن داشتن بند شلوارهای کشی مخصوص حاملگی، از ضروریات است که می‌توانید با استفاده از آن احساس آزادی و راحتی بیشتری داشته باشید. از شلوار و دامن‌های معمولی خود هم تا مدتی که هنوز اندازه شکم زیاد بزرگ نشده است استفاده کنید.برای ماه‌های بعدی به لباس‌های مخصوص بارداری نیاز دارید که از نظر اندازه از لباس‌های معمولی بزرگ‌تر است. حال دیگر انتخاب بلوز، شلوار یا پیراهن به خود شما بستگی دارد.کفش‌های راحت و پاشنه کوتاه، بدون زبانه یا بند مناسب‌تر است. تا آنجا که می‌توانید از کفش‌های پاشنه‌دار استفاده نکنید یا مدل‌هایی را نپوشید که مجبور باشید برای بستن آنها خم شوید.

 

 
لباس‌های مناسب شیردهی
پس از تولد کودک، تا مدتی شکم حالت بارداری را حفظ می‌کند و ممکن است لازم باشد از لباس‌های مدل بارداری استفاده کنید. گذشته از این شیردهی موفق لباس مخصوص و مناسب می‌طلبد.اگر دقت کنید در بین لباس های زیر شیردهی به دنبال انواع آن با کاپ‌های داخلی سه گوش باشید چون زمانی که باز می‌شود راحتی بیشتری در شیر دادن دارد علاوه بر این مدل‌هایی که لایه داخلی با ضخامت بیشتری دارد بهتر است، زیرا از تراوش شیر به لباس مادر جلوگیری می کند. همچنین بند‌های آن باید پهن و غیر استرچ و قابل تنظیم باشد.پوشیدن بلوزهای دکمه‌ دار از بهترین گزینه‌ها برای شیردهی نوزاد است. این نوع بلوزها هم شیک و رسمی است و هم انواع اسپرت دارند وگزینه‌ای سریع و محفوظ برای شیردهی محسوب می‌شود.پیراهن یا بلوزهایی با یقه روی هم آمده و تی‌شرت‌های با یقه هفت هم مناسب شیردهی است. از جدیدترین مدل‌هایی هم که به بازار آمده است تونیک‌هایی بابرشی افقی در وسط لباس است که شیردهی را خوب و آسان می‌کند.

 

 
شال مخصوص شیردهی
از جدیدترین محصولاتی که طی سال‌های اخیر به بازار آمده است، شال مخصوص شیردهی است که دور گردن مادر حلقه می شود کودک هم در آن قرار می‌گیرد و مانند حفاظی هم نوزاد را می‌پوشاند و هم سینه مادر را پوشش می‌دهد.این محصول به دلیل کاربرد راحت آن و آسان‌تر بغل کردن نوزاد و همچنین پوششی برای مادر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

 

 

منبع : zendegisalem.khorasannews.com


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است