حافظه، پرونده تخيل و گنجينه عقل، دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است.(بازيل
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
خانه » مطالب گوناگون » سلامت و پزشکی » طرز شستن صحیح خاکشیر

طرز شستن صحیح خاکشیر

طرز شستن صحیح خاکشیر

طرز شستن صحیح خاکشیر

برای شستن خاکشیر، مقداری از آن را در یک کاسه بزرگ می ریزیم و به آن  آب اضافه می کنیم. در این حالت خاکشیر حالت گلوله ‌ای پیدا می‌کند. بنابراین باید با قاشق یا چنگال آن‌‌ را هم بزنید تا به مرور ته‌نشین شود.
اگر خاکشیر دارای برگ و خاشاک است، بهتر است مدتی در آب باشد تا برگ‌های زیر آن به روی سطح آب بیاید. بعد از این کار آب ظرف را خیلی آرام خالی می‌کنیم. دوباره ظرف را از آب پر می‌کنیم و کنار می‌گذاریم و باز هم روی سطح آب را خالی می‌کنیم. این کار را تا جایی تکرار می‌کنیم که دیگر هیچ برگ و خاشاکی روی آب نباشد و آب روی خاکشیر کاملا زلال باشد.
در مرحله بعدی شستن خاکشیر یک ظرف بزرگ ‌تر برمی داریم (بهتر است از ظروف پلاستیکی استفاده شود) و خاکشیر را آرام هم می‌زنیم و در ظرف بزرگ‌تر می‌ریزیم.
این کار را برای این انجام می‌دهیم که اگر شن  یا سنگریزه‌ای ته ظرف جمع شده است با خاکشیر مخلوط نشود و ته همان ظرف بماند. شن‌های ته ظرف را خالی می کنیم و ظرف را می‌شوییم و دوباره عمل شستن را تکرار می‌کنیم (یعنی خاکشیر را آرام هم می‌زنیم و وارد ظرف دیگر می‌کنیم). برای شستن خاکشیر باید این کار را چند مرتبه تکرار کنیم تا دیگر هیچ شنی کف ظرف باقی نماند. (از آب شست و شو می توانید برای آبیاری گلدان استفاده کنید.)

 


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است