به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
خانه » مطالب گوناگون » سلامت و پزشکی » سرفه زنگ خطری برای بیماری هاست

سرفه زنگ خطری برای بیماری هاست

سرفه زنگ خطری برای بیماری هاست

 

سرفه

دم کرده گیاهان دارویی ممکن است علایم بیماری را کاهش دهد، ولی به‌ عنوان درمان  هر سرفه ای نمی‌تواند موثر باشد؛ زیرا گاهی سرفه ناشی از آسم، سرطان ریه یا ذات الریه است و گیاهان دارویی باید تحت نظر متخصصان طب سنتی مصرف شود.

به گزارش تسنیم، ام البنین پاک نژاد، فوق تخصص ریه، شایع ترین علت سرفه را سرما خوردگی عنوان کرد و افزود: سرفه در حقیقت زنگ خطری در رابطه با بسیاری از بیماری هاست. اگر بعد از سرماخوردگی، سرفه بیش از ۱۰ تا ۱۴ روز طول بکشد، باید پیگیری شود.

پاک نژاد بیماری آسم، مصرف برخی داروهای فشار خون، ریفلاکس معده به مری و سینوزیت را از عواملی دانست که می‌تواند باعث سرفه شود. وی  ادامه داد: اگر دو هفته بعد از قطع قرص‌های فشار خون، سرفه باز هم ادامه داشته باشد، این مورد مربوط به مصرف قرص نیست و علت دیگری دارد. اگرعلت سرفه مربوط به ریفلاکس معده به مری باشد، باید پرهیزهای غذایی انجام شود. اگر بعد از دو هفته خوب نشد، باید علل ریوی هم  بررسی شود.

وی در پاسخ به این پرسش که فردی که بعد از ورزش کردن دچار علایمی مانند خس خس سینه، سوزش سینه و سرفه می شود، چه علتی می‌تواند در این زمینه نقش داشته باشد، گفت: این علایم می‌تواند نشانه شروع بیماری آسم باشد. اگر فرد بالای ۴۰ سال  دارد  و بعد از ورزش کردن دچار درد و سوزش سینه می‌شود، قبل از مراجعه به پزشک متخصص ریه، باید به پزشک قلب و عروق مراجعه کند.

 


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است