آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
خانه » اس ام اس » اثرات گرمای تابستان و کنار آمدن با آن

اثرات گرمای تابستان و کنار آمدن با آن

اثرات گرمای تابستان و کنار آمدن با آن

گرما , خورشی , تابستان

علل بداخلاقی در هوای گرم

محققان می‌گویند: بیشتر افراد با گرم شدن هوا، کمی تندخو و بداخلاق می‌شوند. در حقیقت هوای گرم و به خصوص هوای گرم و شرجی، باعث افزایش پرخاشگری و خشونت افراد می‌شود و حال و حوصله آنها را کم می‌کند.خوابیدن مشکل، کم آبی بدن و کاهش فعالیت‌های روزانه (افراد مجبورند برای جلوگیری از بدحالی ناشی از گرمای هوا، بیشتر روز را در خانه بمانند) در روزهای گرم تابستان، باعث بداخلاقی و بی حوصلگی افراد می‌شود و عدم کنترل این اوضاع می‌تواند برخی افراد را بیشتر عصبانی و تحریک کند. اگر هوای گرم تابستان، شما را عصبانی و تندخو می‌کند، بهتر است در این زمان هیچ تصمیم مهمی برای زندگی خود نگیرید، زیرا بعدها از تصمیم خود پشیمان خواهید شد. چه در محل کارتان باشید و چه در خیابان، توجه داشته باشید که افرادی که با آنان سروکار دارید نیز ممکن است از گرمای شدید کلافه شده باشند.در هوای گرم ممکن است با کوچک ترین اشاره ای، کنترل خودتان را از دست بدهید و عصبانی شوید.

 

اختلال خلقی فصلی تابستان

اگرچه کمی احساس افسردگی و بدخلقی در هوای گرم تابستان شایع است، ولی درصد کمی از افراد (حدود یک یا دو درصد) دچار نوع تابستانی اختلال خلقی فصلی (SAD) می‌شوند. در برخی موارد، افراد مبتلا به این اختلال در راس تمام ناراحتی‌ها و افسردگی ها، احساس دلواپسی و اضطراب خیلی زیادی پیدا می‌کنند و حتی ممکن است دست به خودکشی بزنند. برای چنین افرادی، تحمل گرما و آفتاب تابستان تقریبا غیرممکن است.وجود هوای گرم و شرجی برای مدت زمان طولانی، منجر به افزایش موارد ابتلا به اختلال خلقی فصل تابستان می‌شود.

 

کنار آمدن با گرمای هوا

۱- برای جلوگیری از عصبانیت و داشتن احساس عادی در هوای گرم، به میزان کافی آب و مایعات بنوشید و ببینید بدنتان به شما چه می‌گوید (توجه به علائم بدنی). اگر افراد به علائم بدنی خودشان توجه کنند، می‌توانند در برابر این گرما مقاومت کنند و طاقت بیاورند؛ به عنوان مثال در صورت احساس خستگی و بی‌حالی در هوای گرم، فورا به یک مکان خنک بروید و آب سرد بنوشید، و یا وقتی شدت تابش نور خورشید شدید است، از خانه بیرون نروید و زیر باد کولر یا پنکه قرار بگیرید.۲- اگر شما فرد سالمی هستید و می‌خواهید ورزش کنید، سعی کنید صبح زود و یا بعد از غروب آفتاب برای ورزش به بیرون از خانه بروید و وسط روز که شدت تابش نور خورشید و گرمای هوا شدید است، این کار را انجام ندهید. ۳- اگر داروهای ادرارآور (دیورتیک) مصرف می‌کنید، مثل داروهای فشار خون بالا، برای جلوگیری از کم آبی بدن بایستی بیشتر از حد معمول آب و مایعات بنوشید. ۴- به جنبه هایی از زندگی خود که قابل کنترل هستند، فکر کنید و به این مساله توجه داشته باشید که بالاخره گرمای هوا هم تمام می‌شود و با نزدیک شدن به فصل پاییز، هوا خنک خواهد شد.

 

نکته پایانی

تحقیقات نشان می‌دهد هوای گرم، اخلاق ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و عصبانیت افراد را زیاد می‌کند. پس سعی کنید زود از کوره در نروید و خودتان را کنترل کنید.


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است