كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
خانه » مطالب گوناگون » سبک زندگی » بهترین سن برای بچه‌دار (باردار) شدن چه موقع است ؟

بهترین سن برای بچه‌دار (باردار) شدن چه موقع است ؟

بهترین سن برای بچه‌دار (باردار) شدن چه موقع است ؟

 

زمان بارداری

به خاطر مشکلات اقتصادی زندگی، ازدواج کردن و بچه‌دار شدن به یکی از تصمیم های مهم زندگی تبدیل شده است! از طرف دیگر فرصت برای بچه‌دار شدن همیشگی نیست و هر سالی که می‌گذرد، قدرت باروری زوج ها کمتر می‌شود.

 


بارداری زیر ۱۸ سالگی ممنوع
تخمک گذاری در دخترخانم‌ها از سن بلوغ شروع می شود و از همان زمان امکان بارداری فراهم می شود. در چند سال اول بعد از بلوغ معمولا تخمک‌گذاری‌ها نامرتب است و گاهی اوقات یک تا ۲ سال طول می‌کشد تا ریتم طبیعی خود را پیدا کند. بارداری در سنین زیر ۱۸ سال می‌تواند همراه با خطراتی از جمله کاهش رشد داخل رحمی جنین، افزایش احتمال فشار خون بارداری و پرکلامسی باشد.
بهترین سن بارداری
بهترین سن برای بارداری معمولا ۲۵ و ۲۶ سالگی است. در این سن عوارض بارداری کاهش پیدا می‌کند و معمولا بارداری به صورت طبیعی ادامه می‌یابد. احتمال دیابت، فشارخون و کاهش رشد جنین بسیار کم است و بارداری‌ها در این سن معمولا بدون خطر است. در ضمن احتمال ناهنجاری‌های جنینی که بیشتر به علت سه‌تایی شدن کروموزوم‌های ۱۳، ۱۸ و ۲۱ اتفاق می‌افتد، بسیار کم است.
چطور در سن بالا بارداری طبیعی داشته باشید؟
باردار شدن در سنین بالا این احتمال را دارد که دیابت یا فشار خون حاصل از بارداری، پس از زایمان برای مادر باقی بماند یا این که ممکن است اختلالات مربوط به وریدها باعث لخته شدن خون و ترومبوزهای وریدی شود. البته این احتمال در افراد چاق و کم‌تحرک بیشتر است؛ حتی احتمال آمبولی ریه نیز وجود دارد.با این حال اگر مادر از سلامت جسمی خوبی برخوردار باشد، رژیم غذایی مناسبی داشته باشد، به طور مرتب ورزش کند و اضافه وزن نداشته باشد، می‌تواند در سنین بالاتر نیز بارداری سالم و بی‌خطری داشته باشد.


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است