مجموعه ساعت پاییزه

مجموعه ساعت پاییزه

علایم و نشانه های ابتلا به سرطان سر و گردن
تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
خانه » مطالب گوناگون » سلامت و پزشکی » علایم و نشانه های ابتلا به سرطان سر و گردن

علایم و نشانه های ابتلا به سرطان سر و گردن

علایم و نشانه های ابتلا به سرطان سر و گردن

سرطان سر و گردن

پدیدار شدن سرطان در ناحیه سر و گردن می تواند به ایجاد التهاب منجر شود. اگر مشکلی جدی در حال گسترش باشد، بیمار ممکن است تورم در آرواره یا قسمت زیر چانه را تجربه کند.
سرطان سر و گردن شامل انواع مختلفی از سرطان ها می شود که قسمت های مشخصی از این دو ناحیه بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. بیشتر سرطان های سر و گردن دهان، گلو و بینی را تحت تاثیر قرار می دهد.اگرچه شکل گیری سرطان در این قسمت ها اغلب غیرقابل کنترل و پیشگیری است، اما برخی عوامل می تواند نقش چشمگیری در ابتلا به سرطان سر و گردن داشته باشد.

نشانه های ابتلا به سرطان سر و گردن

 
گلودرد
گلودرد به ندرت عاملی نگران کننده در نظر گرفته می شود، زیرا می تواند به واسطه مشکلات ساده ای مانند حساسیت های فصلی یا سرماخوردگی شکل بگیرد. با وجود این، گلودرد می تواند نشانه ابتلا به سرطان گلو نیز باشد. هر چند تشخیص بین نشانه ای از سرماخوردگی یا سرطان گلو دشوار است، باید دانست در مورد دوم درد پس از گذشت چند روز یا چند هفته از بین نمی رود.

 

 
درد دهان
این درد باید پس از گذشت مدتی از بین برود، به ویژه در افرادی که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت می کنند. نشانه های جدی دیگری نیز وجود دارد که از آن جمله می توان به لکه های قرمز و سفید روی لثه ها، زبان یا پوشش داخلی دهان اشاره کرد. خون ریزی لثه و درد در آرواره می تواند نشانه دیگری باشد که درد دهان به واسطه دلیلی جدی، مانند سرطان سر و گردن، شکل گرفته است. اگر با این نشانه ها مواجه شده اید و درد دهان پس از گذشت چند روز بهبود نیافته است، بهترین راهکار مراجعه به پزشک یا دندان پزشک برای بررسی دقیق شرایط است.

 

 
دشواری در صحبت کردن
افرادی که به یک عفونت جدی گلو یا سرماخوردگی شدید مبتلا می شوند، می دانند که این بیماری ها می تواند صحبت کردن را دشوار سازد. در بیشتر موارد این درد و ناراحتی پس از گذشت چند روز یا یک تا دو هفته کاهش می یابد.

 

 
دشواری در بلع
بیماری های اندکی وجود دارد که می تواند عمل بلع را دشوار سازد که از آن جمله می توان به گلودرد میکروبی اشاره کرد. البته در برخی موارد حتی یک سرماخوردگی ساده هم می تواند عمل بلع را برای فرد مبتلا به گلودرد دشوار سازد.
با وجود این، اگر درد پایدار باشد و با نشانه های شایع دیگر سرماخوردگی مانند سرفه و آبریزش بینی همراه نباشد، مراجعه به پزشک برای تشخیص دلیل شکل گیری این شرایط بهترین ایده است.

 

 
درد سینوس
درد سینوس بیشتر مواقع با حساسیت های فصلی یا سرماخوردگی در ارتباط است. با این حال، این شرایط می تواند با مشکلی زمینه ای که بینی و سینوس ها را تحت تاثیر قرار می دهد، مرتبط باشد.اگر گرفتگی هایی در بینی وجود داشته باشد، این شرایط می تواند به گرفتگی سینوس ها منجر شود که به درد شدید سینوس و سردرد  می انجامد.افزون بر این، خشکی می تواند موجب احساس گرفتگی در بینی شود و حتی ممکن است به خون ریزی بینی منجر شود.


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است