هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
خانه » مطالب گوناگون » سلامت و پزشکی » راه های مراقبت از دندان

راه های مراقبت از دندان

ساده‌ترین راه مراقبت از دندان ها

مراقبت از دندان

 مسواک زدن به تنهایی حدود  ۵۰درصد از پلاک درون دهان را پاک می‌‎کند. نتایج تحقیقات نشان می دهد هنگامی که مسواک زدن همراه با کشیدن نخ دندان باشد، حدود ۷۰ درصد از پلاک پاک می‎شود.نخ کشیدن دندان ها به شما امکان می‎دهد مناطقی را که دسترسی به آن‌ها با مسواک مشکل است، پاک کنید؛ به ویژه بین دندان و زیر خط لثه که پلاک دندان در آن جا جمع می‌شود. خارج کردن با دقت باقی مانده مواد غذایی بین دندان‎‌ها برای بیمارانی که دارای لوازم ارتودنسی، ایمپلنت و پل در دهان هستند بسیار اهمیت دارد، انتخاب نخ دندان بر اساس نیاز و سلیقه فردی انجام می‌شود.

 


روش کشیدن نخ دندان

ابتدا مهم این است نخ دندانی را پیدا کنید که مطابق با نیازهای خاص شما باشد.
حدود ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر نخ دندان را در دست بگیرید و انتهای آن را دور انگشت میانی هر دست بپیچانید. با استفاده از شست و انگشت اشاره هر دست حدود ۵/۲ تا ۵ سانتی متر را بگیرید و آن را با کمک شست بین دندان بالا وارد کنید.
در حالی که بخشی از نخ دندان (حدود ۵/۲ تا ۵ سانتی متر) را محکم بین انگشتان خود گرفته اید، با استفاده از انگشتان اشاره آن را وارد سطوح تماس دو دندان پایین کنید. به آرامی نخ دندان را به صورت زیگزاگ بین دندان‌ها حرکت دهید. نخ دندان را روی لثه‌ها نکشید. این کار باعث می‌شود به لثه‌های خود صدمه بزنید. نخ دندان را از روی کل دندان عبور دهید، با استفاده از حرکت رو به بالا و پایین، نخ دندان را روی سطح دندان و خط لثه حرکت دهید.

 


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است